DETAYLARI HATIRLAYIN

YENİ HESAP

Demet Çiçek Bakımı:

- Öncelikle güzelce temizlendiğinden emin olduğunuz bir vazoya ihtiyacınız vardır.
- Demetinizi dekoratif kağıdından çıkartınız ve çiçeklerin dallarını ucundan 2cm kadar verev bir şekilde kesiniz, bu işlemi 3 günde bir tekrarlamanız gerekmektedir, çiçeklerin su aldığı kanal zamanla tıkanmakta olup bu şekilde daha iyi su almasını sağlayabilirsiniz.
- Demetinizin yanında hediye ettiğimiz Chrysal Clear Cut Flower Food’u vazonuzun içerisine 1lt su ile birlikte dökünüz ve karıştırınız. Bu besin sayesinde çiçeklerinizin vazo ömrünü uzatmış olacaksınız.
- Vazo içerisinde yerleştirdiğiniz demetinizi direk güneş ışığından koruyunuz ve serin bir alanda muhafaza ediniz.

Vazo Çiçek Bakımı:

- Çiçeklerin yer aldığı vazonun temizliği olması gerektiği gibi yapılmış ve içerisindeki suya Chrysal Clear Cut Flower Food eklenmiştir. Bundan dolayı çiçeğinizin suyunu değiştirmemenizi tavsiye ederiz.
- Çiçeklerin dallarını ucundan 2cm kadar verev bir şekilde kesiniz, bu işlemi 3 günde bir tekrarlamanız gerekmektedir, çiçeklerin su aldığı kanal zamanla tıkanmakta olup bu şekilde daha iyi su almasını sağlayabilirsiniz.
- Vazodaki çiçeklerinizi direk güneş ışığından koruyunuz ve serin bir alanda muhafaza ediniz.

Solmayan Gül Bakımı:

- Doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır.
- Su ile temastan kaçınılmalıdır.
- Nemli ortamlardan uzak tutulması gerekmektedir.
- Fiziksel temasta bulunulmamalıdır.

Doğru bakım ile solmayan güller 2 seneye kadar tazeliğini korumaktadır.

Orkide Bakımı:

- Direk güneş ışığına maruz bırakılmadan aydınlık bir yerde konumlandırılmalıdır.
- Konumlandığı odanın sıcaklığı en az 18 derece en çok 25 derece olmalıdır
- Direk klima altında konumlandırılmamalıdır.
- Zaman içerisinde orkidenin gelişmesi durumunda kökleri bulunduğu saksıya sığmayacağından dolayı daha büyük bir saksıya alınmalıdır.
- Orkide bakımını en doğru şekilde uygulamanız için, çiçeğin yanında hediye ettiğimiz Chrysal Orchid Food Drop’u 1 litre suya dökerek karıştırınız, edindiğiniz 1 litre besinli su size 2 ay boyunca çiçeğinizin sulaması için yeterli olacaktır. Haftada 2 kez sulama yapmanız yeterlidir.

Kaktüs Bakımı:

- Güneş ışığı alan bir alanda konumlandırılmalıdır.
- Yazın 40 dereceye kadar canlılığını ve büyümesini devam ettirir, kışın çok az sulanmak kaydıyla -15 dereceye kadar canlılığını korur.
- Toprağın içinin tamamen kuruduğundan emin olunduktan sonra sulama yapılmalıdır. Yaz aylarında ortalama olarak 10 günde 1 e tekabül etmektedir. Ancak kış aylarında sulama işlemi azaltılmalıdır, 20 günde 1 az miktarda sulama yeterli olacaktır.

Skulent Bakımı:

- Direk güneş ışığına maruz bırakmadan, aydınlık bir ortamlarda konumlandırılmalıdır.
- Suyu çok fazla sevmediğinden iki haftada 1 kez çok aşırı olmayacak şekilde ancak tüm toprağının nemleneceği şekilde sulanması gerekmektedir. Ek olarak haftada 1 kez yapraklarına fısfıs yapılmasını önermekteyiz.

Bonsai Bakımı:

- Günün belirli zamanlarında aydınlık, belli zamanlarında karanlık olabilecek bir yerde konumlandırılmalıdır.
- Sulama işlemi için toprağının tamamen kuruduğundan emin olarak yaz aylarında gün aşırı, kış aylarında üç günde 1 sulanması uygundur. Sulama işlemi yavaş bir şekilde yapılmalıdır, toprağı sıkı bir bitki olduğu için suyu yavaş bir şekilde emecektir.
- Çok soğuk ve çok sıcak havadan sakınılmalıdır.

Aloe Vera Bakımı:

- Direk güneş ışığına maruz bırakılması zorunlu değildir ancak güneş ışığı aldığında daha hızlı ve sağlıklı büyümektedir.
- Çok fazla suya ihtiyaç duymamaktadır, toprağının tamamen kuruduğundan emin olduğunuzda az miktarda sulama yapmanız yeterli olacaktır, yaz aylarında haftada 1, kış aylarında iki haftada 1 sulama gibi.

ÜST
WhatsApp WhatsApp